עיצוב גרפי – טריפלביט – בניה וקידום אתרים

עיצוב גרפי

עיצוב גרפי מתחיל באופן כרונולוגי אחרי איפיון האתר. עיצוב גרפי משליך ישירות על הנראות ועל הפונקציונלית של האתר ומכאן חשיבותו הרבה. אנחנו עובדים עם גרפיקאיות מוסמכות ומקצועיות בעלות ניסיון של מאות אתרים. תהליך עיצוב האתר מתבצע מול הלקוח באופן ישיר ובו אנחנו מביאים לו כמה אלטרנטיבות של סטיילינג. בסופו, הלקוח בוחר את האלטרנטיבה שנראת לו ומכאן מתחילה עבודת העיצוב בפועל.

ניתוח איפיון האתר

יש הרבה שיקולי עיצוב שנלקחים בחשבון בתהליך, ואספקטים חדשים נלקחים בחשבון מפעם לפעם – בהתאם להתפתחויות ברשת האינטרנט ובטרנדים המתחדשים חדשות לבקרים. עבור אתרים טיפוסיים האספקטים הבסיסים בעיצוב האתר הם:

  • תוכן: באיזו מידה החומר הנגיש באתר רלוונטי ומכוון לקהל היעד של האתר.
  • שימושיות: האם האתר ידידותי למשתמש, האם הממשק פשוט, אמין ונוח לניווט.
  • מראה: חווית משתמש, עדכני בטרנדים עכשווים, האסתטיקה, האחידות והעקביות של הגרפיקה והטקסט.
  • זמינות: עד כמה האתר ידידותי למנועי חיפוש ומדיות פרסום.
  • נגישות: באיזו מידה האתר נגיש לגולשים עם מוגבלויות, כמו מוגבלויות שמיעה, ראייה, עיוורון צבעים, קשיי קואורדינציה וכולי.

יצירת סקיצה

בשלב זה של העיצוב הגרפיקאית המופקדת על האתר מיצרת סקיצה עבור כל דף מדפי האתר. אם יש דרישה מיוחד היא תעשה זאת גם עבור רזולוציות יותר נמוכות – עבור טאבלט ומחשב נייד. בדפים האתר ילבש צורה וצבע והם יכילו פרוט מקסימלי על התוכן הגרפי והטקסטואלי(ככל שניתן בשלב זה).

הסקיצות נמסרות ללקוח להערות וחוזרות לגרפיקאית לסבב של תיקונים. לעיתים יבוצעו כמה סבבים עד לשלב שבו הלקוח יהיה שבע רצון ויסיים את התהליך.

יצירת העיצוב

ביצירת עיצוב לאתר הגרפיקאית משתמשת בכלי תוכנה חדשניים להפיכת הסקיצה לקיבצי עיצוב גרפיים. הכלים שלנו הם בעיקר פוטושופ ואילוסטרטור  ולפעמים גם כלים נוספים. שלב זה בעיצוב הוא בעיקרו טכני אבל מחייב הכרה מעמיקה של הכלים הגרפיים שיביאו לתוצאה הרצויה של קבצים בפורמט מוכר וידוע למתכנתים שיהפכו אותם לקבצים מקודדים ומוכרים הן לשרת והן לדפדפן בצד של הגולש באתר.

בשלב זה יתכן סבב של תיקונים מול מזמין הלקוח כך שבסוף התהליך הקבצים עוברים לבניה בפועל על ידי מתכנתים.

 

דילוג לתוכן