בנית האתר – טריפלביט – בניה וקידום אתרים

בנית האתר

בנית האתר הינו השלב האחרון בשרשרת השלבים שכרוכים בפיתוח אתר אינטרנט. כאן נמסרים קיבצי העיצוב מהמעצבת למפתח שהופך קבצים גרפיים אלה לקבצי קוד שמורצים בשרת. בנית אתר נעשית בשרתים שלנו ומאפשרת ללקוח גישה ומעקב ללא הגבלה לאתר הנבנה על כל מרכיביו. בנוסף לקבצים הגרפיים, פעמים נמסרים למפתחים גם קבצי תוכן על ידי מזמין האתר. המפתחים מקפידים על קוצו של יוד במימוש חזונם של המעצבים ומדייקים בפרטים אבל במקרים רבים יבוצעו שינויים מבניים באתר משיקולי קידום במנועי החיפוש. כמובן שהדבר יעשה בעצה אחת עם מזמין האתר.

שינויי מבנה ותוכן משיקולי קידום

איפיון האתר, קבצי העיצוב וכן תכנים המסופקים בדרך כלל על ידי מזמין האתר מהווים את התשומה בתהליך בנית אתר. בשלב זה המפתח עשוי להמליץ על שינויים מבניים באתר וכן על שינויי תוכן בדפים השונים – בדרך כלל משיקולים של קידום במנועיי החיפוש. כמובן שהמלה האחרונה בקבלת השינויים נתונה בידיו של בעל האתר.

בניה בפועל של האתר

לאחר קבלת אישור הלקוח לשינויים שהובאו על ידי המתכנת הוא ניגש לתהליך בנית האתר בפועל. אם זה לא נקבע במסמך האיפיון הוא יחליט האם להשתמש בתבנית בסיס או לפתח תבנית מאפס. בכל מקרה הוא יטמיע את העיצוב ואת התוכן בתבנית זו. המתכנת כותב קוד שמורץ בשרת אבל הקוד הזה יוצר בעצמו קוד שמורץ בדפדפן של הגולש על גבי המחשב האישי, הטאבלט או הטלפון הנייד. לפעמים המתכנת יתקין גם תוספים לתמיכה במראה האתר ו\או בפונקציונליות אבל ימעיט בכך ככל שניתן כדי להקטין את זמן הטעינה של האתר ובעקיפין גם משיקולי SEO.

מסירת האתר ללקוח

בשלב מסירת האתר יגובה האתר והקבצים יותקנו באתר הלקוח. זה יכול להיות בשרת שלנו או בשרת אחר – לפי דרישת הלקוח. בכל מקרה הלקוח מקבל לרשותו את קבצי הגיבוי של האתר ומשיג בכך בעלות ועצמאות על האתר. הלקוח מקבל הדרכה של כמה שעות לגבי תפעול האתר ותחזוקה שוטפת שלו. אנחנו מלווים את הלקוח ועוזרים לו בחודשים הראשונים ונותנים אחריות של חצי שנה לבעיות שקשורות באתר. לקוחות רבים בוחרים בתמיכה שוטפת שלנו ואחרים מסתפקים באחריות המקורית. 

 

דילוג לתוכן