טוען...
Services2018-08-22T05:42:57+00:00

כללי

בנית אתר אינטרנט הינו תהליך שמורכב מכמה שלבים. התהליך מתחיל בהגדרת הצורך ובאיפיון מדוקדק של צרכי הלקוח. לאחר מכן האיפיון נמסר למעצב/ת ששוקד על עיצוב גרפי ושבו דפי האתר לובשים צורה וצבע. המטרה היא למתג את העסק וליצור חווית משתשמש מענינת ומיוחדת. השלב הבא הוא טכני ובו בונים את האתר בפועל. יש צורך בקידוד אופטימלי והאופטימיזציה כך שהאתר יראה במדויק בהתאם לעיצוב וכמו כן שיעלה בזמני תגובה מהירים. בסיום התהליך יש צורך בהעלאת האתר לשרת המארח ובהדרכת הלקוח. אתר פעיל דורש בדרך כלל גם תחזוקה שוטפת, ביצוע עידכוני תוכנה וגיבויים.

איפיון  

איפיון האתר מבוצע לאחר הגדרה ראשונית של הצורך על ידי הלקוח. כאן נלקחים בחשבון צרכי העסק, הלקוחות הפוטנציאלים, מתחרים ואתרים קיימים. האיפיון מפרט בטקסט את הדרישות הנגזרות מהסקר שהוזכר ברמת האתר, דפי  האתר, תכנים ואובייקטים שונים בהם כמו תפריטים וויג'טים וכו'.  בדרך כלל מבוצע על ידינו אבל לפעמים מבוצע בחלקו או בשלמותו על יד הלקוח. בתהליך האיפיון תדרש פגישה עם הלקוח לצורך ליבון הדרישות.

עיצוב

בשלב עיצוב האתר מתורגם האיפיון לקונספט גרפי שבו הטקס האינפורמטיבי לובש צורה וצבע ובעצם יוצור את המיתוג של העסק וכן מאפשר לגולשים חווית משתמש יחודית שתפקידה לרכוש את אמונו בעסק ולהניע אותו לבצע פעולה – בדרך כלל ליצור קשר, לשלוח אימייל או לבצע קניה.

העיצוב הינו שלב קריטי ליצירת מיתוג העסק וליחודיות של האתר בין ים של אתרי אינטרנט דומים.

בנית האתר

בנית האתר היא התהליך שבו מטמיעים את העיצוב לדפים דינמיים במערכת וורדפרס. למרות שההליך נראה טכני ביסודו יש לו השלכות קריטיות על כל הבטי הפרויקט – מיתוג העסק, איכות חווית המשתמש, זמני תגובה של האתר, קידום אורגני במנועי חיפוש.

שימת דגש מיוחדת ניתנת לתמיכה בכל סוגי הדפדפנים בשוק כמו גם לרספונסיביות מלאה – ברמת דסקטופ, לאפטופ ומכשירים ניידים וכולם ברמת הפיקסל.

בסיום הבניה יש להעלות את האתר לאיחסון ובכך לאפשר גישה באינטרנט.

פיתוח תוכנה ופלאגינים

בשלב של בנית האתר דרושים לפעמים מרכיבים מיוחדים שאינם כלולים בתבנית של האתר. האמור נכון הן בבנית האתר מתבנית איתחול שהיא ביסודה תבנית ערומה מקוד והן בשימוש בתבנית מוכנה שבה רק מטמיעים את העיצוב.

בדרך כלל עדיף להטמיע את הקוד ישירות בתבנית וזאת משיקולי נקיון הקוד וזמני תגובה של האתר, אך יחד עם זאת לפעמים קוד מאד ספציפי שמיושם בפלאגין יאפשר שימוש חוזר באתר אחר ו/או בתבניות אחרות.

אופטימיזציה ותחזוקה

בשלב האופטימיזציה נשים דגש מיוחד על חווית המשתמש ועל דרוג מנועי החיפוש. יודגש שגם בשלבים מוקדמים ובעיקר בבנית האתר תהיה התיחסות לאופטימיזציה במובן של שימוש מושכל במילות מפתח ותכנים אחרים אך ללא ספק יש מקום לבחינה כוללת נוספת בסיום הבניה.

כמו בכל סביבה דינמית כמו האינטרנט גם האתר החדש ידרש לתחזוקה שכוללת תמיכה גיבויים ושידרוגי תוכנה של וורדפרס תבניות ופלאגינים.

איחסון וקידום

בסיום תהליך הקמת האתר צריך לאחסנו באינטרנט כך שיהיה נגיש לכולם. זהו שלב טכני ביסודו אבל יש לו השלכות על בטיחות האתר, חווית המשתמש ועל דרוג במנועי החיפוש. בחירה לא נכונה של חברת האיחסון ו/או חוסר התיחסות מספקת להבטים של אבטחת מידע, עלולים להביא לנזק בלתי הפיך של עד כדי השבתת האתר לנצח.