פיתוח פלאגינים2017-07-17T11:01:05+00:00

פיתוח פלאגינים

פלאגינים – או בשמם המעוברת תוספים הם הכלי העקרי שמאפשר את הגמישות של וורדפרס שמאפשרת בעצם את התאמתה לכל סוגי הלקוחות. אין אתר שאין בו ולוא פלאגין אחד ולרוב האתרים ישנם פלאגינים בודדים ועד כמה עשרות. רוב הפלאגינים דרושים לאתרים נמצאים ברפוזיטורי הרשמי של וורדפרס וניתנים להתקנה בחינם. לשם דוגמא אחד הבולטים ביותר הוא ווקומרס והוא הפלאגין שמאפשר את הפיכת האתר לחנות וירטואלית באינטרנט. חלק נוסף מהפלאגינים ניתן לרכישה בתשלום מאתרים שונים באינטרנט.

פיתוח פלאגינים - זוהי מומחיות שלנו

איפיון פלאגינים

איפיון פלאגין הוא השלב הראשון בפיתוחו. לפעמים יעשה האיפיון על ידי בעל האתר אך לעיתים קרובות האיפיון נעשה בשיתוף פעולה בין בעל הצרכים ובין המפתח. האיפיון מפרט את התפקיד של הפלאגין, את צורת התפעול שלו, ומאפיינים אחרים שמתארים היבטים שונים שלו בסביבה שבה הוא יותקן – דהיינו אתר האינטרנט של הלקוח. לפעמים יצריך הדבר פגישה עם הלקוח אבל זה לא המצב השכיח.

פיתוח הפלאגינים

לאחר קבלת האיפיון של הפלאגין מהלקוח או כתוצאה של עבודה שלנו אנחנו מפתחים. זמן העבודה על הפלאגין נגזר מהפונקציונליות שלו אבל בדרך כלל לא יותר מחודש (בדרך כלל כשבוע). הפיתוח נעשה תמיד בחברתנו ולא באתר הפעיל של הלקוח. אנחנו מתקינים את הפלאגין, מדריכים את הלקוח ומלווים אות בתפעול השוטף כ 3 חודשים.

מסירת הפלאגינים

התקנה </strong>הפלאגין<strong> באתר וליווי הלקוח בשימושו מהווים את השלב הסופי בעבודה. זה יעשה לאחר שפותח בחברתנו ולאחר שנבדק בכל תרחיש אפשרי בסביבה סימולטיבית שמדמה את ה</strong>פלאגין<strong> בסביבתו הטבעית באתר הלקוח. רק לאחר הווידוי המוחלט בתקינותו וברובוסטיות שלו הוא יותקן אצל הלקוח.  הכל מרגע זה הלקוח מקבל פלאגין שעבר את כל הליכי הפיתוח והבדיקות והוא יכול לבטוח בתפעולו ובתקינותו בסביבה שלה הוא נועד.

ליווי הפלאגינים

עם קבלתו את הפלאגין שלנו אנחנו מדריכים ומלווים את הלקוח כ3 חודשים תמימים באתר שלו. זו אומר פגישה אצלנו במשרד או אצלו, הדרכה אישית שלו או של מישהו מטעמו ולפעמים גם מסירת סרטון הדרכה לטובת עיון ושינון עתידיים. אנחנו מגבים את הלקוח בתפעול השותף למשך 3 חודשים – או לתקופת זמן אחרת, אם כך סוכם ביננו. בתקוםה זו יש לו אחריות מלאה על תפקודו התקין של הפלאגין.